Четвер, 04.03.2021, 00:08
Автограф
Приветствую Вас Гость | RSS
Головна | Форум | Наші фото | Гостьова|Про Нас
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Sanyaba  
Форум "Славута Online" » Информационные и програмные ресурсы » Статьи » З чого складається персональний комп'ютер
З чого складається персональний комп'ютер
SanyabaДата: Вівторок, 20.04.2010, 09:57 | Сообщение # 1
Менеджер
Группа: Адміністратори
Сообщений: 35
Репутация: 0
Статус: Offline
З чого складається комп’ютер?

Усі люди на планеті Земля по різному розуміють слово комп’ютер. Якщо перевести «computer», то отримаємо слово «обчислювач». Так-так, він обчислює всяку «нісенітницю», поки ви сидите, граєте, дивіться кіно або працюєте. Робота комп’ютера заснована на математиці. Він математичне обчислення перетворює на картинки, відео, музику, тривимірну графіку. І все в ньому взаємопов’язано, як в людському організмі.

Комп’ютер – це ціла система складових, як і наше тіло. Все в ньому має бути на місці.

Зовнішні складові комп’ютера:

-Системний блок
-Монітор
-Клавіатура
-Маніпулятор (миша)
-Колонки (дод.)
-Принтер (дод.)
-Сканер (дод.)

Під словом «дод.» В дужках мається на увазі те, що комп’ютер і без цих пристроїв буде працювати нормально. Все ж таки на відміну від людини у комп’ютера є додаткові пристрої, які можна відкинути.

Список, який ви бачите вище ще не характеризує його. Адже всім відомо, що комп’ютери бувають різні. Найголовніше комп’ютера знаходиться в системному блоці! По суті справи це і є комп’ютер, а монітор та інші пристрої потрібні тільки для спілкування з ним або введення виведення інформації.

Пристрої, що знаходяться в системному блоці:

-Головний мікропроцесор (на ньому стоїть великий радіатор з вентилятором (кулер)
-Материнська плата
-Оперативна пам’ять
-Відеокарта
-Жорсткий диск
-Привод гнучких дисків (флоппі-дисковод)
-Картрідер (на сучасних ПК флопік вже не ставлять, він занадто застарів)
-Привід для читання / запису CD або DVD-дисків.
-Корпус із блоком живлення, в якому все це знаходиться.

Причому немає правила, що в комп’ютері, завжди варто, тільки один жорсткий диск або один привід. Навіть процесорів буває декілька! Тепер вам слід дізнатися для чого ж кожне з пристроїв в системному блоці. Це називається Анатомія ПК.

Процесор (CPU. Central Processor Unit).

Усім напевно ясно для чого. Це головний обчислювач, як я вже казав, що комп’ютер проводить математичні обчислення, а користувач бачить на екрані готовий результат у вигляді музики, графіки, фото і т.д.

Материнська плата (MB. Motherboard).

Цей агрегат можна сміливо називати головним пристроєм в комп’ютері, тому що процесор без неї нікуди не дінешся, хіба тільки на брелок. Материнська плата (системна плата) — керує всіма пристроями в комп’ютері! Саме до неї ви підключаєте мишу, клавіатуру, дата-кабель, USB-пристрої, колонки. Монітор підєднується до відеокарти, а сама відеокарта вставляється в материнську плату. Короткими словами це сполучна ланка всіх пристроїв в комп’ютері.

Оперативна пам’ять (RAM. Random Access Memory).

Місія оперативної пам’яті в комп’ютері дуже важлива. Без неї ніяк! Ну, просто ось ніяк і все тут! Якщо б людина не створила для комп’ютера оперативну пам’ять, тоді ми б всі зараз мучилися, працюючи на комп’ютері! А все через те, що він би дуже сильно, як то кажуть, «тупив»!

Думаю, багато хто з вас, знають, що таке Оперативна служба ФСБ, хто такий Опер? Що значить слово «Оперативно»? Якщо ви знаєте, Що воно значить, тоді, зіставивши сенс зі словом «пам’ять», не складно зрозуміти, що таке оперативна пам’ять. Щоб було простіше, скажу: постійна пам’ять це коли щось запам’ятали і все навічно, поки ємність постійної пам’яті не пошкоджена. Постійної пам’яттю в комп’ютері є жорсткий диск. Оперативна пам’ять потрібна тільки на реальний момент роботи. Ось я зараз набираю на клавіатурі цей текст, і мій комп’ютер записує в оперативну пам’ять символи, що натискаються мною, потім вони з’являються на екрані. В оперативній пам’яті записуються стерті мною слова, абзаци, які я вважаю зайвими для вас. Також у даний момент, в ОЗП (Оперативне Запам’ятовуючий Пристрій) теж, що і RAM, працює купа дрібних програм. Приміром, перемикач мови! Він завжди сидить в оперативній пам’яті. Драйвери для пристроїв теж працюють в оперативці. А коли я вимкну комп’ютер, то вся ОЗП очиститься! Вона тому й оперативна, що запам’ятовує і працює, тільки поки вона потрібна. Сподіваюся, я доступною мовою пояснив і від малого до великого, зрозуміли, що таке оперативна пам’ять.

Відеокарта (SVGA. Super Video Graphics Adapter).

Відеокарта відповідає за зображення на екрані вашого монітора. По суті справи відеокарта – це засіб обміном інформацією між людиною і комп’ютером. Якщо звичайно, є монітор. Раніше відеокарта могла виводити на екран тільки текстову інформацію. Коли потужності зросли, і з’явилася можливість будувати векторну графіку, то в хід пішли перші сучасні ігри, і потрібен був спеціальний обчислювач «плаваючою комою», коротше кажучи, графіки. Раніше поруч з відеокартою встромляли спеціальні 3D-прискорювачі, які з’єднувалися з відеокартою шлейфом. Потім 3D-прискорювач вирішили злити з відеокартою. У наш час всі відеокарти мють вбудований обчислювач тривимірної графіки.

Жорсткий диск (HDD. Hard Disk Drive).

Диск цей потрібний для того, щоб комп’ютеру було, куди записувати інформацію. Наприклад, ви хочете записати музику, кіно, ігри і т.п. Все це зберігається на жорсткому диск. Жорсткий він тому, що його дійсно не зігнути! По – перше, він в жорсткому корпусі, по – друге, самі диски всередині нього металеві, не зігнеш руками, тому і жорсткий диск!

З жорсткого диска комп’ютер завантажується. Саме на ньому встановлена операційна система. Зазвичай у всіх стоїть «Windows», у деяких тільки «Unix», «Linux» та інші. «Linux» зазвичай встановлений у просунутих користувачів (юзерів), у хакерів… Але буде нерозумно вважати, це відмінною рисою хакерів, це вони просто створюють навколо себе образ. Завжди просто залишатися незрозумілими, коли речі, які ти використовуєш незрозумілі іншим.

Флоппі-дисковод (FDD. Floppy Disk Drive).

Відразу помітно схожість з «HDD» чи не так? Тут все просто: слово флоппі значить гнучкий. Гнучкий диск. Зазвичай їх називають флопік. Це така квадратна дискетка. Її всі знають. На картинці флоппі-дисковод фірми Samsung. Підключається шлейфом, схожим на шлейф IDE, тільки жил (проводів) в ньому менше. Живлення для нього від блоку живлення особливе. Штекер також має чотири контакту, тільки менші за розміром і конструкцією.

Корпус для комп’ютера взагалі-то не дуже важлива складова, але без неї теж погано. Уявіть собі, приміром, телевізор без корпуса або автомобіль. Так і тут. Ящик для всіх плат, з яких складається комп’ютер. Корпуси бувають різні.

DVD-привід. (DVD drive).

Дисковод DVD-дисків. Їх всі знають, навіть люди, яким ще років п’ять і то знають що таке диск DVD. Тут і нічого пояснювати.

 
Форум "Славута Online" » Информационные и програмные ресурсы » Статьи » З чого складається персональний комп'ютер
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Copyright MyCorp © 2021